my: GrębociceRegion

Nowy pumptrack w Obiszowie. Wkrótce będzie można z niego korzystać2 min na czytanie

Nowy pumptrack w Obiszowie. Wkrótce będzie można z niego korzystać

Gotowa jest kolejna nowa inwestycja – tym razem gmina zbudowała pumptrack w Obiszowie, na świeżym powietrzu. Czyli specjalny tor do treningów na jednośladach.

Sportowcy mają tu dobrze, bo to jest kolejna w tej gminie budowla dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Drogi, chodniki, oświetlenie, parkingi – gmina nie tylko w te ważne sprawy inwestuje. Są nowe nowe parkingi w samych Grębocicach, kierowcom jest bardzo wygodnie – są miejsca do postoju przy ul. Zielonej i Wspólnej. Ale sport był tu zawsze ważny, więc w całym rejonie wiedzą, że są tu bardzo zadbane miejsca, w których można go uprawiać. Na dodatek powstaje ich coraz więcej.

Latem oddano do użytku skatepark do jazdy na rolkach i deskorolkach. Stoi koło boiska przy szkole podstawowej. Koszt był ok. 200 tys. zł. Teraz zakończyła się budowa kolejnego miejsca do uprawiania sportu – toru rowerowy pumptrack w Obiszowie. Podkreślić trzeba, że takiego toru nigdzie w okolicy nie ma.

Teraz już będzie, w bardzo urokliwej okolicy terenów rekreacyjno-sportowych w Obiszowie. Teren jest specjalnie przygotowany, aby można było poszaleć, ale w miarę bezpiecznie, na jednośladach. Dla specjalistów w tej dziedzinie to będzie pestka i zabawa, natomiast dla amatorów – trudna jazda. Prace wykonywała firma aż z Białegostoku. Gmina zbudowała pumptrack kosztem 400 tys. zł.

Trzeba podkreślić, ze budowa się już zakończyła, jednak jeszcze nie było oficjalnego odbioru inwestycji. Ma on nastąpić w ciągu tygodnia lub dwóch i wtedy już będzie można korzystać z toru na świeżym powietrzu.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice