Dzieje sięGłogów

Nowy rozkład i droższe bilety. Ile zapłacimy za podróż do Wrocławia czy Zielonej Góry?1 min na czytanie

Dziś uroczyście odjechał pierwszy pociąg z Głogowa do Leszna. Regularne połączenia od 15 grudnia 10

wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy. Zlikwidowany został pociągu relacji Zielona Góra – Warszawa, czyli to oznacza utratę połączenia Głogowa z Warszawą, Łodzią i Ostrowem Wielkopolskim. Ponadto relacja pociągu IC WAWEL zostanie wydłużona z Berlina do Przemyś, IC MEHOFFER będzie jeździć w skróconej relacji Zielona Góra Główna – Przemyśl Główny, pociąg IC MATEJKO będzie kursował przez Ścinawę w relacji Przemyśl Gł. – Szczecin Gł./ Gorzów Wielkopolski. – Zyskujemy tym samym połączenie ze Zbąszynkiem i Gorzowem Wielkopolskim – czytamy na stronie Koleje Głogowskie.

Pociąg IC SWAROŻYC będzie kursował tylko dwa dni w tygodniu: w piątki i niedziele. Będzie dodatkowa para pociągów Koleje Dolnośląskie S.A. na trasie Legnica – Głogów i zostanie uruchomiony późnowieczorny pociąg OsP MALACHIT relacji Głogów – Wrocław Gł. Zlikwidowany został pociąg OsP CUPRUM w relacji Wrocław Gł. – Głogów i bezpośredni pociąg regio z Zielonej Góry do Brzegu. Przystanki Gorzelin i Czerna Mała zyskują miano “stacji na żądanie”.

Radoxim 5

Bilety z Głogowa do Leszna kosztować będą kolejno 10 zł (normalny), 6,30 zł (uczeń do 24 lat), 4,90 zł (student do 26 lat). Z Głogowa do Zielonej Góry: 13,50 zł (normalny), 8,50 zł (uczeń do 24 lat), 6,61 zł (student do 26 lat). Z Głogowa do Wrocławia przez Lubin: 29,20 zł (normalny), 18,40 zł (uczeń do 24 lat), 14,31 zł (student do 26 lat), Z Głogowa do Wrocławia przez Wołów: 24 zł (normalny), 15,12 zł (uczeń do 24 lat), 11,76 zł (student do 26 lat).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się