Fotomy: GrębociceRegionWideo

Nowy strażacki wóz dla ochotników z Grębocic. Ale przywitanie5 min na czytanie

Nowy strażacki wóz dla ochotników z Grębocic. Ale przywitanie 2

Strażacy ochotnicy z Grębocic mają powody do radości. Wczoraj (28.12.) wieczorem pod remizą przywitali swój fabrycznie nowy ciężki samochód gaśniczy za ponad milion złotych!

Ich upór, zaangażowanie i determinacja pomogły spełnić marzenia. Wiele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju czeka z nadzieją na wymianę starych, często już wysłużonych, wozów na nowe cacko. Im się udało. Nic dziwnego, że z tego powodu mieszkańcy wystrzelili fajerwerki i polał się szampan. Zobaczcie to na filmie poniżej!

https://www.facebook.com/2213110338748785/videos/1180065539077134

Nowy wóz przyjechał prosto z Kielc. Ten zakup był możliwy dzięki dotacjom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Urzędu Gminny Grębocice.

Tego typu samochód jest niezbędny przy gaszeniu pożarów przy których potrzebna jest duża ilość wody. I to właśnie do tego typu zdarzeń będzie wyjeżdżał nowy ciężki MAN. Jednorazowo w zbiorniku strażacy będą mogli przewieźć aż 8000 tysięcy litrów wody. Pojazd został wyposażony w nowoczesne działka. Nie zabrakło również zraszaczy zamontowanych wokół samochodu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto