Dzieje sięFotoGłogówWideo

Nowy dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Ppłk Krzysztof Jaroszek rozpoczyna pracę8 min na czytanie

Nowy szef 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Ppłk Krzysztof Jaroszek dziś rozpoczyna pracę

Podczas dzisiejszej (9.01.) uroczystości w 4 Głogowskim Batalionie Inżynieryjnym nastąpiło przekazanie obowiązków dowódcy batalionu i garnizonu w Głogowie. Po ponad dwóch latach odszedł ppłk Grzegorz Wincek, który będzie zarządzał teraz Centrum Szkolenia Sił NATO w Bydgoszczy. A zastąpił go ppłk Krzysztof Jaroszek, który do tej pory zarządzał 1 Brzeskim Pułkiem Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu.

Nowy szef 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego

Nowy dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Ppłk Krzysztof Jaroszek rozpoczyna pracę. Co powiedział?CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/nowy-szef-4-glogowskiego-batalionu-inzynieryjnego-pplk-krzysztof-jaroszek-dzis-rozpoczyna-prace/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 9 stycznia 2020

– Cały swój wysiłek poświęcę dla dobra tej jednostki – mówił ppłk Jaroszek. – Deklaruję, że będę dbał o wizerunek batalionu i tradycję. Nie roztrwonię dorobku poprzedników i dokonam wszelkich starań, aby batalion był wyróżniającą się jednostką inżynieryjną. Mam świadomość trudów tej misji i wagi wyzwania – dodawał.

4 Batalion Inżynieryjny w Głogowie powstał w 2011 roku. Jednostka ma zadania ratownicze polegające m.in. na ewakuacji ludności i mienia, zadania inżynieryjne urządzania przepraw mostowych, zadania rozpoznawcze stanu technicznego dróg, obiektów komunikacyjnych, przepraw, zapór i inne.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się