Dzieje sięGłogów

NSZZ Solidarność: Borys, wara od KGHM!1 min na czytanie

Poseł Borys apeluje do rządu. Chodzi i znów rosnące ceny paliw

Związkowcy z KGHM odpowiadają posłowi Piotrowi Borysowi, który kilka dni temu przeprowadził poselską kontrolę w Zakładzie Hydrotechnicznym Polska Miedź SA. – Ogromne ilości słonej wody z flotacji rud i kopalni trafiły między 29 lipca a 10 sierpnia do Odry w Głogowie ze zbiornika Żelazny Most Zakładu Hydrotechnicznego KGHM SA. 10 sierpnia Zakład Hydrotechniczny prewencyjnie wstrzymał zrzut słonej wody do Odry! – interweniuje poseł Piotr Borys.

– Nie wstyd ci (…) działać przeciwko regionowi, z którego uzyskałeś mandat? – pytają w piśmie związkowcy Solidarności, które kierują pod jego właśnie adresem. – Pomysł z rtęcią nie wypalił to wkroczyłeś do akcji z kampanią oczerniającą naszą firmę – dodają.

Czytamy też, że szukanie winnego w KGHM w sprawie skażenia Odry jest błędem. – Bezczelnie atakujesz firmę – padają mocne słowa.

– Po raz kolejny działania Platformy Obywatelskiej, którą reprezentujesz, stanowią zagrożenie dla naszych miejsc pracy – ostrzegają posła.

Podkreślają również wkład KGHM w polską gospodarkę. – Apelujemy do ciebie i twojej PO, abyście w końcu odczepili się od KGHM-u – kończą.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się