my:KotlaRegion

O co chodzi? Wyborcze napisy na drogach w Kotli1 min na czytanie

O co chodzi? Wyborcze napisy na drogach w Kotli

“Mamy dość – Trzask 2020” – takie napisy pojawiły się w Kotli. I to na każdej drodze, tuż przed znakami z nazwą tej miejscowości. Od strony Kozich Dołów, Grochowic, Głogowa. A mieszkańcy zastanawiają się, kto wpadł na taki pomysł i w zasadzie… o co chodzi.

– To już nie ma jak kampanii robić? – zastanawia się Ewa Kłonica, sołtys wsi, która przypomina sobie, że kilka dni temu odebrała dziwny telefon. – Jakiś niemiły mężczyzna próbował dowiedzieć się, gdzie może wywiesić na wsi banery wyborcze. To powiedziałam mu grzecznie, że trzeba pytać mieszkańców, bo przecież posesje są prywatne. Nie jestem politykiem – ani jedni, ani drudzy mnie nie interesują. Niech sobie politykę robią zgodnie z prawem – dodaje.

Radoxim 5

Napisów osobiście nie widziała, bo… – Bo patrzę na drogę tylko pod blokami. Tam, gdzie na powiatowej są największe dziury. Dwa razy wpadłam w dziurę i urwałam koło – żartuje sołtys.

W powiecie głogowskim odpowiedzialnym za kampanię Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta RP – do którego odnosi się napis – jest starosta Jarosław Dudkowiak. O sprawie dowiedział się od nas. – To jedno z haseł wyborczych Trzaskowskiego, który powtarza, że ma dość rządów PiS-u. Raczej to więc reklama kandydata koalicji. Jestem jednak przeciwnym niszczeniu mienia publicznego. Kampanię robi się w miejscach do tego wyznaczonych – zauważa Dudkowiak.

Czy napisy zostaną zamazane? Raczej nie. Chyba, że zmyje je deszcz.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla