Dzieje sięGłogów

O figurkach dzieci głogowskich. Czy mieszkańcy zadecydują o tym, by powstały kolejne?1 min na czytanie

O figurkach dzieci głogowskich. Czy mieszkańcy zadecydują o tym, by powstały kolejne?

Jednym z projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego jest propozycja dotycząca wykonania i montażu kolejnych figurek dzieci przy głogowskich zabytkach. W opisie zadania możemy przeczytać, że jego przedmiotem jest opracowanie, wykonanie i montaż czterech figurek dzieci na terenie Starego Miasta, bądź też w innych częściach miasta, gdzie znajdują się głogowskie zabytki.

Przypomnijmy, że w 2011 roku pojawiła się na Starym Mieście pierwsza figurka – dziewczynka karmiąca gołębie – której dzieci z jednego z głogowskich przedszkoli nadały imię „Pola”. W 2013 roku pojawiła się w okolicy sukiennic druga figurka – chłopca o imieniu „Staś”. – Obie figurki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród głogowian, ze szczególnym wskazaniem na najmłodszych oraz turystów, odwiedzających nasze miasto. W międzyczasie powstał przewodnik dla dzieci po Głogowie autorstwa Dariusza Czai i Anety Steciąg, gdzie Pola i Staś na jego łamach oprowadzają najmłodszych po zabytkach miejskich. W trakcie spotkań autorów z najmłodszymi można było zauważyć ogromną potrzebę kontynuacji figurek dzieci głogowskich – mówi pomysłodawca radny Dariusz Czaja.

– Wkomponowanie kolejnych figurek dzieci w krajobraz głogowskich zabytków, poszerzy walory turystyczne naszego miasta, sprawi możliwość zbudowanie trasy turystycznej dla najmłodszych, spowoduje również wzrost utożsamiania się – głównie najmłodszych – ze swoją małą ojczyzną. Po ich wykonaniu i montażu, dzieci z głogowskich przedszkoli będą mogły nadać im imiona w trakcie ich odsłonięcia, a miejskie przedszkola symbolicznie patronować nad daną figurką dziecka – podkreśla. Każdy zameldowany w Głogowie mieszkaniec może zagłosować na jeden projekt z puli ogólnomiejskiej. Głosowanie trwa do 26 listopada br. Głosować można: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się