Dzieje sięGłogów

O Himalajach i nie tylko. Spotkanie z Piotrem Trybalskim1 min na czytanie

O Himalajach i nie tylko. Spotkanie z Piotrem Trybalskim

Głogowska biblioteka ma kolejną propozycję dla miłośników gór. Tym razem spotkanie będzie dotyczyć Andrzeja Zawady, który w wieku 22 lat napisał w dzienniku, że “jest stworzony do rzeczy wielkich”. A potem próbował wdrożyć tę myśl w życie i został legendą polskiego himalaizmu zimowego.

Biografia Andrzeja Zawady, twórcy polskiej szkoły himalaizmu zimowego. Ale to nie jest wyłącznie książka o górach. Góry, owszem, są areną wydarzeń, ale to przede wszystkim opowieść o człowieku. Autorem książki jest Piotr Trybalski i to właśnie z nim będzie można porozmawiać we wtorek (15.11) o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Radoxim 5

Piotr Trybalski, reporter, fotograf i pisarz, jest autorem biografii literackich i reportaży, m.in. „Ja, pustelnik. Biografia Piotra Pustelnika”, „Wszystko za K2. Ostatni atak Lodowych Wojowników”, „Gdyby to nie był Everest…”. Obecnie pracuje nad książką o powojennych taterniczkach i himalaistkach, w czasie spotkania zdradzi kilka historii, do których udało mu się dotrzeć.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się