Dzieje sięSport

O utrzymanie, grubą kasę i kontrakty – Chrobry może uchronić się przed katastrofą1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 121

Prawie 5 mln zł – tyle wynosi klubowy budżet na ten sezon. W kolejnym będzie pewnie jeszcze wyższy. Jest tylko jeden warunek do spełnienia…trzeba utrzymać się na zapleczu Ekstraklasy.

Spadek z ligi wiązałby się z ogromnymi stratami. Do skarbonki przestałby płynąć strumień pieniędzy m.in. z Polsatu w ramach transmisji telewizyjnych, ale też od innych kluczowych sponsorów Fortuny 1.Ligi – Fortuny czy Energy Combu. Ile to? Szacuje się, że w granicach nawet 1,5 mln zł, czyli jednej trzeciej tego, co dziś mamy.

– Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji – nie ukrywa Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów. – Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, wiemy o co gramy – dodaje.

Pomarańczowo-czarni mają nóż na gardle. Przed nimi trzy ostatnie mecze sezonu. Trudne. Na początek starcie z Wartą Poznań, które może przerwać koszmar głogowian. To już w piątek (3.05.) o godz. 18 na stadionie przy ul. Wita Stwosza. Wygrana przed własną publicznością dałaby utrzymanie. Statystyki przemawiają jednak za przyjezdnymi – w tabeli są wyżej, jesienią wygrali 2:1. Chrobry do meczu przystąpi w najsilniejszym składzie z powracającymi Przemysławem Stolcem oraz Mikołajem Lebedyńskim.

Jeśli teraz się nie uda, to potem czekają naszych mecze ostatniej szansy – z Bytovią Bytów i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Piłkarze grają nie tylko o to, aby zapewnić utrzymanie klubowi, ale i o kontrakty. Z końcem czerwca aż 13 zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu wygasają umowy. Dla nich to być, albo nie być, także w Głogowie.
MK

foto:Chrobry Głogów S.A.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się