Dzieje sięGłogów

Obronić się na piątki i koniec nauki: Ściskajcie za nas kciuki!1 min na czytanie

Studenci na uczelni. Obrony  ruszyły: Ściskajcie za nas kciuki!

– Jest trochę stresu – mówią ci, którzy dziś (27.05.) przystępują do obrony prac licencjackich i inżynierskich na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Trochę później niż powinni. A wszystko przed epidemię koronawirusa.

Przed przyjściem na uczelnie otrzymali wytyczne. Pamiętają o maseczkach i dezynfekcji rąk. Licząc na dobre oceny. Wśród nich Marcel Michalczak (23 l.), który ukończył automatykę i robotykę. Opowiada, że było dość ciężko. – Ale średnia dobra, około 4! – cieszy się. Uważa, że jest dobrze przygotowany do obrony. Trochę we wspomnieniach wraca matura, kiedy też egzamin zdawali w odświętnych strojach. – Potem były sesje co pół roku, więc i do stresu można było się przyzwyczaić – żartuje.

Nie tylko studiowali, bo jak się okazuje łączyli naukę z pracą. Tak jak jego rówieśnik Maciej Pietruszko (23 l.), któremu również udało się znaleźć zatrudnienie w zawodzie. – Studiowaliśmy w trybie popołudniowym. Było to dla nas wygodne. Mamy już doświadczenie i wyższe wykształcenie. Dobry start i odłożone pieniądze na koncie. Studia były darmowe, to też ważne – nie ukrywa.

Trochę im żal, że to już koniec przygody z uczelnią. Choć mają nadzieję, że jeszcze kiedyś ten klimat poczują. Na razie mówią, aby ściskać za nich i pozostałych studentów kciuki!
RED

Podziel się informacją ...
  • 168
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się