Dzieje sięGłogów

Obwodnica i most… koszt? Nawet miliard złotych. Zubowski: Rozmawiałem z ministrem, pieniądze się znajdą1 min na czytanie

Obwodnica i most... koszt? Nawet miliard złotych. Zubowski: Rozmawiałem z ministrem, pieniądze się znajdą

Wydaje się, że to będzie ważny, kto wie czy nie kluczowy krok, w stronę budowy obwodnicy. – Budowa obwodnicy wymaga przekroczenia kilku kamieni milowych – podkreśla poseł Wojciech Zubowski. Chodzi o decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla wariantu PN 4. – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na wydanie tej decyzji – podkreśla poseł, bo dopiero wtedy, gdy taka decyzja będzie, to będzie można też ogłosić przetarg na tę ważną inwestycję.

– Mamy nadzieje na to, że kolejne decyzje pojawią się jeszcze tego lata – decyzja środowiskowa jest niezbędna. Kiedy będą zgromadzone dokumenty, to można wówczas myśleć co dalej. Nie ukrywamy, że decyzja środowiskowa bywa pewnym zagrożeniem – bo zawsze się może okazać, że mamy na planowanej trasie jakiś żaby lub rzadki gatunek ślimaka i to wszystko może spowodować o opóźnieniu inwestycji – zaznacza poseł Zubowski.

Radoxim 5

Przetarg? Najwcześniej w 2023 roku. Ile będzie to kosztowało? Trudno oszacować, okaże się po przetargu, choć pewne szacunki powstają. Jeszcze jakiś czas temu mówiło się o kwocie w granicach 800 mln zł. – Wiemy jakie są trudności w dostępie do materiałów budowlanych. Już mówi się o kwocie miliarda złotych, a ta cena może ulec zmianie – nie ma wątpliwości.

– Miałem okazję rozmawiać z ministrem i było założenie takie, że środki się znajdą – zapewnia poseł. Tak blisko budowy drugiej przeprawy przez Odrę w Głogowie jeszcze nie było.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się