my:Jerzmanowa

Ochotnicy z Jaczowa ze strażackim Oskarem. Ratują i uczą ratować1 min na czytanie

Ochotnicy z Jaczowa ze strażackim Oskarem. Ratują i uczą ratować 1

Podczas 230 godzin lekcyjnych przeszkolili 3 tys. 49 dzieci. Izasłużyli na wyróżnienie. OSP w Jaczowie znalazła się w finale trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Floriany kwalifikując się do grona dwunastu najlepszych jednostek w kraju. Nasi ochotnicy zajęli 2. miejsce w ilości przeszkolonych dzieci za zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili w trzynastu szkołach powiatu głogowskiego. Nagroda ta nazywana jest strażackimi Oskarami. Grupa z Jaczowa w sobotę (18.05.) busem użyczonym przez gminę Jerzmanowa pojechała na galę finałową do Europejskiego Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy.

Na uroczystości byli Władysław Wolski, Iwona Wolska, komendant gminny OSP Jacek Dziedzic, Tomasz Wijatkowski i Adrian Kuczyński. Podczas tej uroczystości wręczono 20 prestiżowych statuetek za najlepsze i najciekawsze projekty zgłoszone i nominowane w 11 kategoriach oraz 12 nagród w kat. specjalnej. „Ratujmy i uczmy ratować” pod patronatem fundacji WOŚP, za akcję szkolenia dzieci z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwej reakcji na zdarzenia. Strażacy z Jaczowa otrzymali pamiątkową tablicę potwierdzającą udział w akcji, certyfikat oraz nagrody od WOŚP – fantoma do ćwiczeń resuscytacji.

W tym roku w tej kategorii wzięły udział 64 jednostki OSP, które przeprowadzały zajęcia w 2018 i 2019 r. Z naszego regionu Floriana otrzymała OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, która ma swoją siedzibę w Lubinie, ale należą do nich ochotnicy także z OSP w Jaczowie.
DON

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa