Artykuł Informacyjny

Wysoka inflacja, rosnące ceny… pieniądze w szybkim tempie tracą na wartości4 min na czytanie

Ochrona naszych danych, a ustawa o obronie ojczyzny

Co zrobić, aby temu zapobiec? Okazuje się, że najlepszym sposobem są inwestycje w nieruchomości, bo ich ceny nie spadają. – A w perspektywie czasu tylko urosną, więc możemy liczyć na zysk – przyznaje Monika Kaleta, ekspert biura nieruchomości Diament w Głogowie.

Trudne czasy – epidemia koronawirusa, teraz wojna na Ukrainie. Trzymanie pieniędzy na lokatach czy kontach bankowych powoduje, że je po prostu tracimy. Co robić, by tego uniknąć? Czy warto inwestować?
Odpowiedź jest oczywista. Tak – warto inwestować. Na dziś jest to najlepszy sposób nie tylko na ulokowanie swojego kapitału, który zgromadziliśmy, ale też forma zarobku. Na pewno na zakupie nieruchomości nie stracimy pieniędzy. Nie ma drugiej takiej pewnej inwestycji obecnie na rynku, nie obarczonej ryzykiem i gwarancją zwrotu pieniędzy, ale i ich zarobku.

Czy powiat głogowski i okolice są dobrym miejscem do inwestowania?
Trzeba powiedzieć wprost, że Polska jest dobrym miejscem do inwestowania. Tym bardziej Dolny Śląsk, no i Głogów, który ciągle się rozwija. A także Polkowice i Lubin. Tutaj ceny nieruchomości od kilku lat ciągle idą w górę. Wiemy, że rynek nieruchomości jest rynkiem stabilnym, dość odpornym na ewentualne kryzysy gospodarcze. Powiem nawet tak, że mieszkania, domy, działki w długim czasie nie tracą na wartości. Znamy wielu klientów, którzy w 2016 roku zakupili mieszkania za średnio 80 tys. zł, a dziś – jeśliby chcieli – to sprzedaliby te lokale za minimum 135 tys zł. Te liczby powinny dać nam do myślenia.

Lepiej kupować na rynku pierwotny czy wtórnym?
Nie chcę odpowiedzieć wprost które lepiej, bo każdy rynek ma plusy i minusy.

Z pewnością ważne jest żeby kupić cokolwiek, nie trzymać środków w przysłowiowej „skarpecie”. Ceny nieruchomości na rynku pierwotnym w ostatnich pięciu latach wzrosły z średnio 3 tys. 700 zł za mkw. do 7 tys. 800 zł za mkw. Rynek najmu wystrzelił do góry. Od momentu wybuchu wojny, z rynku zniknęło kilkadziesiąt procent mieszkań pod wynajem, które zostały zasiedlone przez uchodźców. Może to mieć także duży wpływ na najem długoterminowy. W przypadku, gdyby powrót do ojczyzny dla tych ludzi nie był możliwy w ciągu najbliższych miesięcy. Jest duży popyt. Jest dobra sytuacja dla osób mających kapitał. Tym bardziej, że w związku z wyższymi stopami procentowymi nie wszyscy będą mogli sobie pozwolić na zakup mieszkania.

Czyli ludzie chętnie inwestują w mieszkania pod najem?
Uważam, że mamy czasy gigantycznego wzrostu zainteresowaniem mieszkań na wynajem. Mamy miliony ludzi, którzy przyjechali do Polski. Aby wykorzystać ten potencjał i zaspokoić ten popyt, warto dokonać zakupu nieruchomości czy to kawalerki, czy dwupokojowych, trzypokojowych mieszkań. Obecnie mamy w bazie ciekawe oferty, które są przygotowane pod wynajem. Nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem klienta na taką ofertę.


Jaka jest stopa zwrotu takich nieruchomości?
Mieszkania zazwyczaj zwracają się po okresie 15-20 lat. Jednak pamiętajmy o inflacji. Samo posiadanie mieszkania stanowi kapitał, który za kilkadziesiąt lat, gdy przejdziemy na emeryturę będzie również naszym finansowym zabezpieczeniem. Jeśli czytacie właśnie ten artykuł, nie wiecie jak zainwestować swoje środki lub jesteście na etapie zmiany swojego miejsca zamieszkania, skontaktujcie się z naszymi doradcami, a oni na pewno przybliżą Wam w jakiej formie najlepiej będzie inwestować w nieruchomości. Doradzimy czy warto zająć się najmem krótkoterminowym, długoterminowym – czy może house flipping, a to szybka sprzedaż z zyskiem. Inwestycja z pomocą eksperta będzie bezpieczniejsza. Wielu początkujących inwestorów obawia się samodzielnego dopełniania różnych formalności, które wiążą się z zakupem nieruchomości, jej sprzedażą, wynajmem czy kwestiami podatkowymi. Zgłaszając się do Nas na Balwierską 37- pomożemy w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Niech każdy z czytających uświadomi sobie jedną ważna rzecz; ludzie zawsze będą potrzebowali mieszkań, domów, działek.
REDZobacz inne