Dzieje sięGłogów

Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?1 min na czytanie

Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?

We wtorek (14.12.) opublikowano nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W rozporządzeniu wprowadzono obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19, bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia działalności w postaci dyskotek, klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia (chodzi o pomieszczenia zamknięte). Przy czym z tego zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne. Ograniczono limit osób – z 50 do 30 proc. – w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych.

W kinach widzowie nie będą mogli spożywać napojów i posiłków. W rozporządzeniu pojawił się zapis, iż do limitów liczby osób przebywających w pomieszczeniach nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia Covid lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się