Od soboty (27.03.) wprowadzono nowe obostrzenia – obowiązują przez kolejne dwa tygodnie. Co najmniej. Po pierwsze handel – sklepy meblowe i budowlane pow. 2000 tys. mkw. są zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne.
W sklepach spożywczych do tej pory mogła przebywać jedna osoba na 15 mkw. w tej chwili może to być jedna osoba na 20 mkw. Podobnie będzie w kościołach. One zostaną otwarte.
Do 9 kwietnia zamknięte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie. Niestety nowe obostrzenia uderzą też w rodziców najmłodszych dzieci – żłobki i przedszkola też nie będą czynne z wyjątkiem dla dzieci służb ratowniczych oraz tych, którzy zaangażowani są w walkę z koronawirusem. Sport mogą uprawiać tylko zawodowcy.
RED