Dzieje sięGłogów

Od jutra pod cmentarzem na Brzostowie pojawią się handlarze. Miejsca wytyczone, opłaty pobrane1 min na czytanie

Od jutra pod cmentarzem na Brzostowie pojawią się handlarze. Miejsca wytyczone, opłaty pobrane

Na parkingu przy cmentarzu na Brzostowie trudno znaleźć wolne miejsce. Tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich, przybywa. Na razie znicze i kwiaty można kupić tylko w sklepikach, które czynne są przez cały rok. Od jutra (30.10.) pojawią się tam też handlarze. Już po licytacji miejsc – przygotowano 21 placów za które należało wnieść opłatę. – Średnio to 350 zł netto za pięć dni – informuje Maciej Gandecki z GPK Suez.

Chętnych nie brakowało, bo to przecież dobry interes. W trakcie Wszystkich Świętych stoiska będą kontrolowane. – Żeby nie było tak, że cała ulica będzie zastawiona przez handlarzy na dziko i przejść nie będzie można! – interweniowała w tej sprawie u nas pani Krystyna.

Radoxim 5

– Nie dojdzie do takiej sytuacji – uspokaja Gandecki przypominając, że w zbliżających się dniach okolica cmentarza będzie kontrolowana również przez policję. Osoby, które będą tam handlowały, muszą posiadać przy sobie umowę najmu miejsca z GPK. Ponadto mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z konsekwencjami. Policja będzie karać mandatami.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się