ExtraGłogów

Głogowska ortopedia na coraz wyższym poziomie. Od naszych uczą się szwajcarscy lekarze2 min na czytanie

Od naszych uczą się szwajcarscy lekarze 1

Głogowska ortopedia na coraz wyższym poziomie.

Szkolenie z artroskopowej rekonstrukcji chrząstki stawowej pod kierownictwem dra Bogusława Sadlika, podczas którego przeprowadzono trzy operacje, miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Dwa zabiegi wykonano w obrębie stawu kolanowego, a jeden był rekonstrukcją chrzęstno-kostnej w stawie skokowym.

Oprócz naszych ortopedów i zaproszonych gości: dra Michała Chmielewskiego z Szczecina oraz Arkadiusza Chrzastka z firmy Biotech w operacjach uczestniczyli także lekarzy ze Szwajcarii. Dr Kutaish Halah z Genewy oraz  dr Acker Antoine z Lozanny to ortopedzi, którzy chcieliby w przyszłości wykonywać takie zabiegi w swoich macierzystych klinikach. Goście obejrzeli nasze oddziały, a wizyta na bloku operacyjnym była dla nich sporym zaskoczeniem.

Na zdjęciu od lewej: lekarze Bartłomiej Bobójć, Kutaish Halah, Arkadiusz Książek, Acker Antoine, Bogusław Sadlik, Michał Chmielewski i Bartosz Janusz.
fot. ZOZ Głogów

– Okazało się, że nasz jest większy niż te, na których pracują na co dzień, a jeszcze większym zaskoczeniem był sprzęt, na którym pracujemy, gdyż mamy taki sam jak oni – mówi dr Bartosz Janusz, ordynator głogowskiej ortopedii. Ponadto szwajcarzy mieli możliwość operowania specjalnym instrumentarium przeznaczonym do tego typu zabiegów, które opracował i opatentował dr Sadlik, a które na co dzień wykorzystują głogowscy lekarze. Takie  narzędzia obecnie posiada zaledwie kilka szpitali w Polsce.

– Nasi goście przyznali, że do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w tak skomplikowanych operacjach, szczególnie byli pod wrażeniem operacji w obrębie stawu skokowego i zadeklarowali, że z chęcią  przyjadą do nas ponownie, aby się uczyć i podnosić swoje umiejętności – dr Bartosz Janusz nie ukrywa, że dla personelu głogowskiej ortopedii to wyjątkowa satysfakcja i nobilitacja.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra