Dzieje sięGłogów

Od Odry do Dniepru. Projekt I LO w Głogowie2 min na czytanie

Od Odry do Dniepru. Projekt I LO w Głogowie

Młodzież z Głogowa i Ukrainy nauczy się fachowo udzielać pierwszej pomocy. Dzięki projektowi “Od Odry do Dniepru. Płyniemy i ratujemy” będzie możliwe przeszkolenie 36 osób. I Liceum Ogólnokształcące otrzymało na realizację działania 59 tys. zł.

-Po raz drugi nasz projekt dotyczący wymiany polko-ukraińskiej młodzieży zyskał uznanie komisji konkursowej. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 59 tys. zł. W tym roku jest to projekt jednostronny, czyli zakładamy przede wszystkim przyjazd studentów z miasta Równe, którzy odwiedzą nas w Głogowie. Projekt będzie realizowany także w Sławie, więc myślę, że zarówno młodzież, jak i nasz nowy partner w projekcie, czyli Narodowy Uniwersytet Wodny i Gospodarki Naturalnej w Ruven, będą zadowoleni – mówi dyrektor, Janusz Kosałka.

Radoxim 5

Projekt potrwa sześć dni. Większość zajęć będzie odbywała się nad wodą. – Cieszy nas, że Ratownictwo Wodne Sława pojęło z nami współpracę i większość działań będzie ukierunkowanych na pierwszą pomoc. Na pewno młodzież pozna metody udzielania pierwszej pomocy – dodaje nauczycielka, Elżbieta Soja.

Poza tym młodzież, oprócz zajęć z ratownictwa, w ciekawy sposób spędzi czas.- Mamy w planie zajęcia pływania kajakami, na żaglówkach . Będziemy tez w Głogowie, gdzie chcemy spotkać się z lokalnymi władzami, ale tez chcemy pozwiedzać i odwiedzimy zamek Czocha. Młodzież garnie się do współpracy i po pierwszej edycji widzimy, że nawiązują ze sobą relacje i podtrzymuje te znajomości – dodaje nauczycielka, Elżbieta Żywicka.

W projekcie weźmie udział łącznie 40 osób: 18 uczniów z Głogowa, 18 Ukraińców i po dwoje opiekunów. Projekt dofinansowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się