Dzieje sięGłogów

Od środy można się zapisywać na nieodpłatne badania prostaty, natomiast od czwartku na USG piersi2 min na czytanie

Od środy można się zapisywać na nieodpłatne badania prostaty, natomiast od czwartku na USG piersi

Program realizowany przez starostwo jest współfinansowany przez KGHM Polska Miedź. Dziś (27.01.) na konferencji prasowej z udziałem starosty głogowskiego Jarosława Dudkowiaka, wicestarosty Jeremiego Hołowni oraz prezesa Głogowskiego Szpitala Powiatowego Edwarda Schmidta ogłoszono rozpoczęcie zapowiadanych już od jakiegoś czasu badań profilaktycznych.

Od 31 stycznia w szpitalu będą wykonywane nieodpłatne badania USG piersi. Program jest skierowany do pełnoletnich kobiet, mieszkanek powiatu głogowskiego. Badania będą wykonywane w pracowni USG przez doktor Małgorzatę Sierpowską, specjalistę radiologa.

Każda pacjentka w ramach wizyty będzie miała wykonane USG piersi z opisem i konsultacją lekarza oraz w przypadku wykrycia niepokojących zmian, z zaleceniami. Programem zostanie objętych 350 kobiet. Rejestracja pacjentów będzie się odbywała od czwartku, osobiście, w trybie bez skierowania, w centralnej rejestracji w holu szpitala. Przy rejestracji należy mieć przy sobie dowód tożsamości.

Rejestracja na USG będzie podzielona na kilka etapów – 30 stycznia 140 miejsc na badania w styczniu, lutym i marcu, natomiast o kolejnych terminach informacja zostanie podana.

Od 3 lutego szpital rozpoczyna realizację programu profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego, skierowany do mężczyzn powyżej 45 roku życia. Rejestracja od 29 stycznia w centralnej rejestracji w holu szpitala, osobiście, bez skierowania. Pacjentów przyjmie w Poradni Urologicznej specjalista urolog doktor Marek Chuchla. Do tej pory w ramach programów realizowanych przez powiat przebadano już 3 700 mężczyzn z powiatu głogowskiego.

W ramach programu każdy pacjent będzie miał wykonane badanie laboratoryjne PSA wraz z analizą wyników, badanie USG układu moczowego i jego ocenę, konsultację specjalistyczną oraz w przypadku wykrycia podejrzanych zmian, zalecenia. Badaniem zostanie objętych 500 mężczyzn. – Zapraszam mieszkańców powiatu do brania udziału w tych dwóch programach – powiedział starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. Prezes Edward Schmidt podkreślił, że za każdym razem, gdy realizowane były takie programy profilaktyczne, udało się wykryć na wczesnym etapie co najmniej kilkanaście schorzeń. RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się