Dzieje sięGłogów

Oddział wewnętrzny straszy, ale ma to się zmienić. Jest pierwszy w kolejce do remontu1 min na czytanie

Oddział wewnętrzny straszy, ale ma to się zmienić. Jest pierwszy w kolejce do remontu

Miasto deklaruję chęć przejęcia od powiatu udziałów w szpitalu – połowy, co ma kosztować w granicach 20 mln zł. Ale to odległy plan, który zostanie zrealizowany do 2024 roku. Pierwsza transza miałaby trafić na konto szpitala za rok. A potrzeby są pilne, pieniądze potrzebne. W kolejce na przebudowę czeka wiele oddziałów. Wszystko zaplanowane w ramach programu „Nowoczesny szpital”.

– Najpierw oddział wewnętrzny – nie ukrywa Edward Schmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego. To największy z oddziałów, gdzie znajduje się 48 łóżek. W planach są tam pokoje dwu-trzy osobowe, projekt jest już gotowy. – Przebywają tutaj najstarsi i najbardziej obłożnie chorzy pacjenci, którzy wymagają fachowej pomocy – dodaje. Modernizacja z pełnym wyposażeniem kosztować ma w granicach 6 mln zł. I jeśli pojawią się takie pieniądze na inwestycję, to wtedy szpital przystąpi do procedury przetargowej. To jednak może potrwać.

– Nie mogliśmy tak długo czekać. Dzięki pomocy starostwa zakupiliśmy komplet specjalistycznych łóżek dla pacjentów oraz wyposażyli salę intensywnej terapii. I te łóżka już zostaną na oddziale wewnętrznym – mówi prezes. Kosztowało to w granicach 1 mln zł. Jak zapowiadają władze szpitala wszystkie oddziały mają być remontowane kompleksowo i wyglądać tak jak dziś m.in. oddział intensywnej terapii, czy ginekologiczno-położniczy.
RED

Podziel się informacją ...
  • 81
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się