Głogów

„Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli IV Rajd Rowerowy PWSZ1 min na czytanie

„Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli IV Rajd Rowerowy PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie zaprasza na IV Rajd Rowerowy organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, w której miłośnicy rowerowych wycieczek oraz książek, aktywnie spędzają czas. Tegoroczny rajd poprowadzi Antoni Bok, wieloletni działacz Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, znany regionalista, autor przewodnika „Trasy rowerowe w okolicach Głogowa”.

Tegoroczna edycja rajdu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 czerwca. Spotykamy się o godz. 10.00 na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Po odbiorze pomarańczowych gadżetów, wyruszymy do Dalkowa.

Radoxim 5

Na terenie tamtejszej Dendrofarmy na uczestników rajdu będą czekać liczne atrakcje: poczęstunek, konkurencje czytelnicze oraz sportowe z nagrodami, Zumba oraz występ Cheerleaderek Chrobego Głogów. Najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję spotkać Tygryska Chrobrego Głogów, poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki oraz uczestniczyć w sportowych konkurencjach.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie prowadzona zbiórka charytatywna. W tym roku wsparcie trafi na Warsztaty Terapii Zajęciowej Arka w Głogowie. Organizatorzy proszą każdego uczestnika o przyniesienie na start artykułów plastycznych – wszelkiego rodzaju farby, flamastry, kredki, bloki itp. Udział w rajdzie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej deklaracji uczestnictwa.

Zobacz inne

Więcej w Głogów