Dzieje sięFotoGłogów

Odra atrakcyjna dla głogowian. Statek, kajaki i rowerki wodne5 min na czytanie

1

Stan Odry znacznie spadł i wskazuje obecnie około 290 cm. Mowy o powodzi nie ma. Cieszy za to, że woda w rzece… jest. – Bo chyba wszyscy obawialiśmy się suszy tego lata – nie ukrywa Tomasz Stolarek z głogowskiej mariny. Pogoda zaskoczyła pozytywnie, mniej już epidemia. Wypożyczalnia sprzętu wodnego przez kilka tygodni była zamknięta – najpierw z powodu wirusa, potem stanu ostrzegawczego na rzece. Teraz znów jest czynna i chętnych do skorzystania z tych atrakcji nie brakuje.

Ostatnio z Wrocławia, przez Głogów, do Niemiec płynął kajakiem kolejny śmiałek. Takich jak on jest wielu. – Odra stała się atrakcyjna do podróżowania. Także ze względu na takie miejsca jak to – mariny – dodaje.

Miejscowi też wypożyczają kajaki. Można powiedzieć, że nastała na to moda. Do dyspozycji głogowian są również rowerki wodne. – I znów mamy u siebie statek Laguna, który jeżeli pozwoli na to stan Odry, będzie w Głogowie cumował do połowy sierpnia – zapowiada Stolarek, bo w naszym mieście jest duże zainteresowanie rejsami po rzece.

I jest gdzie wypocząć – smacznie zjeść lub się zabawić. Bo tuż nad przystanią znajdują się Restauracja Fortepiano Family oraz Playa del Fuego. – Myślę, że miasto sporo zyskało dzięki zagospodarowaniu tego nadodrzańskiego terenu – cieszy się mając nadzieję, że latem, ale i jesienią, ludzi będzie tutaj tak dużo, jak do tej pory.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się