Dzieje sięFotoGłogów

Odsłonili pamiątkową tablicę i modlili się w intencji księdza Janusza Malskiego [ZDJĘCIA]6 min na czytanie

Odsłonili pamiątkową tablicę i modlili się w intencji księdza Janusza Malskiego [ZDJĘCIA]

– Chcieliśmy w jakiś sposób uczcić życie, powołanie i obecność tego niezwykłego człowieka związanego z Głogowem – właśnie w takich słowach wypowiadał się ksiądz Rafał Zendran o śp. ks. Januszu Malskim – zmarł 5 października 2020 roku we Włoszech, po ciężkiej chorobie. Był wieloletnim moderatorem generalnym wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża. Urodził się w 1957 r. w Szczecinie. W 1978 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów wstąpił do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, w której przyjął konsekrację, a w 1985 roku święcenia kapłańskie. Przez wiele lat pełnił posługę kapłańską w Głogowie, gdzie zjednał sobie wielu wiernych i przyjaciół. W kolegiacie odsłonięto więc pamiątkową tablicę z wizerunkiem ks. Janusza Malskiego.

– Nie można byłoby przejść obojętnie obok tego. Tablica została wykonana w bardzo prestiżowej pracowni artystycznej w Kwidzynie. Ta tablica jest dziełem i fundacją wielu przyjaciół – dodawał ks. Rafał Zendran.

Zbierana taca podczas tej mszy przeznaczona będzie na misje w Afryce prowadzone przez Cichych Pracowników Krzyża, które były tak bliskie ks. Januszowi Malskiemu.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się