Dzieje sięGłogów

Ogród społeczny nad Odrą? Warzyw tam już nie ma i raczej nie będzie1 min na czytanie

Ogród społeczny nad Odrą? Warzy tam już nie ma i raczej nie będzie

Ogród społeczny na palcu festynowym powstał trzy lata temu. Było huczne otwarcie. Wszyscy wspólnie posadzili tam warzywa i zioła. Zdaniem głogowian dziś ten teren już tak ładnie nie wygląda. – Wszystko zarosło i po warzywach nie ma śladu – zauważa pani Alina, która często bywa nad Odrą na spacerze z dziećmi. – A szkoda, bo teraz wygląda to jak opuszczone miejsce – dodaje.

Karolina Duchińska z Miedziowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości wyjaśnia. – Nasz przekaz był taki, że ogród społeczny ma na celu oddawać społeczeństwu przestrzeń do działania – tłumaczy. Każdy tam może przyjść i coś zrobić. – I my tam jesteśmy. Gdy przychodzimy spotykamy też ludzi, którzy podlewają lub uprzątają teren – zapewnia.

Radoxim 5

Warzyw tam faktycznie już nie ma. Nie wiadomo czy będą. – Mieszkańcy zgłosili, że podlewamy warzywa wodą z Odry i nie wiadomo czy te warzywa później są zdrowe – czy można je jeść. Warzyw teraz nie ma. Posadziliśmy tam więc lawendę i kwiaty – przyznaje, że to teren miejski, więc jego sprzątaniem i wykaszaniem trawy zajmuje się miasto.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się