Dzieje sięGłogów

Ogrody zamkowe zamiast amfiteatru. Najpierw trzeba dostać na to dofinansowanie1 min na czytanie

Ogrody zamkowe zamiast amfiteatru. Najpierw trzeba dostać na to dofinansowanie

Co dalej z amfiteatrem znajdującym się przy zamku w Głogowie? Wydaje się, że najbliższych latach ten teren zostanie przebudowany.

– Można powiedzieć, że mamy naprawdę wiele miejsc przeznaczonych pod organizację koncertów. To rynek, bulwar, plac festynowy i marinę. Z tego powodu od wielu lat amfiteatr stał się po prostu opuszczonym miejscem – w tym miejscu koncertów i innych wydarzeń kulturalnych dawno nie było. Nie ukrywam, że marzy mi się, aby przebudować to miejsce – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Dodaje, że miasto wraz z Muzeum Archeologiczno-Historycznym pracuje nad tym, aby pozyskać na ten cel dofinansowanie. – Zależy nam na tym, aby udostępnić kolejne pomieszczenia w zamku – w tym te piwniczne, a także dostosować muzeum dla osób niepełnosprawnych. Także nad planem zagospodarowania wokół zamku, czyli fosy i odtworzeniem typowych ogrodów zamkowych. Mamy informację, że pojawi się duży program w Ministerstwie Kultury dotyczący właśnie zagospodarowania zabytków. Chcemy być na to gotowi, aby z nich skorzystać – zwraca uwagę prezydent.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się