Dzieje sięGłogów

Ogromna kolejka do poradni w szpitalu. Pacjenci się skarżą, szpital przeprasza1 min na czytanie

Ogromna kolejka do poradni w szpitalu. Pacjenci się skarżą, szpital przeprasza

Szpital przeprasza za naszym pośrednictwem pacjentów narażonych na oczekiwanie na lekarza chirurga w środę rano (8.01.). Faktycznie poradnia chirurgii ogólnej na parterze szpitala w Głogowie powinna być czynna od 8 rano. Jak poinformowali nas pacjenci, lekarz zaczął przyjmować od godz. 9.17. Przez to zrobiła się kolejka, pod drzwiami poradni czekało kilkadziesiąt osób. Dodając do tego pacjentów czekających w kolejkach do dwóch innych poradni, zrobił się spory tłum.

– To niedopuszczalne. My się spóźniać nie możemy – uważał jeden z pacjentów. – Czekam tu już półtorej godziny – poskarżył się nam, schorowany starszy człowiek. Inny spóźnionego lekarza usprawiedliwiał. Bo może miał jakiś nagły zabieg, może ktoś na oddziale się rozchorował i nie mógł zejść do poradni…

Faktycznie okazuje się, że tego dnia lekarka, która przyjmowała pacjentów w poradni, miała na oddziale nagły przypadek. Nie mogła zostawić chorego pacjenta. – Mogę tylko przeprosić pacjentów za to, że czekali – mówi nam rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ewa Todorov. – Lekarz musi wziąć pod uwagę stan pacjentów i w pierwszej kolejności musi udzielić świadczeń tym w gorszym stanie, czyli na oddziale. To są niespodziewane przypadki – wyjaśniła.

W środę (8.01.) we wszystkich poradniach był tłok. Ludzie czekali w kolejkach na korytarzu. – Niestety, nie mamy dużych kontraktów na te poradnie, a pacjenci właśnie nas wybierają. Co roku negocjujemy z funduszem, staramy się o większe kontrakty, lecz bez skutku – dodaje Todorov. Jak podsumowano, w zeszłym roku przez 11 miesięcy poradnia chirurgii ogólnej w szpitalu przyjęła ponad 6 tysięcy pacjentów. Miesięcznie to wychodzi ok. 550 pacjentów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się