Dzieje sięGłogów

Ogromne pieniądze dla Głogowa na wymianę starych latarni na nowe2 min na czytanie

Ogromne pieniądze dla Głogowa na wymianę starych latarni na nowe

O tym, że trzeba doświetlać przejścia dla pieszych i oświetlać miejskie ulice pisaliśmy wiele razy. Często interweniujecie w tym temacie. A w miejskim ratuszu informują, że Głogów otrzymał właśnie na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej. Jest to wspólny projekt partnerski Głogowa, Legnicy i Polkowic. Nasze miasto jest liderem projektu.

W jego ramach przewidziano modernizację, przebudowę i budowę 1288 punktów świetlnych w tym 571 w Głogowie. – Modernizacja oświetlenia obejmuje wymianę najstarszego i najmniej efektywnego oświetlenia – mówi nam Marta Dytwińska-Gawrońska z biura rzecznika prezydenta wymieniając, że chodzi m.in. o lampy z lat 80. oraz 90. – Chociażby lamp sodowych na proekologiczne, niskoemisyjne i energooszczędne LED – dodaje.

Radoxim 5

Wymienione zostaną na terenie os. Paulinów oraz na ulicach: Akacjowej, Legnickiej, Ogrodowej, gen. Andersa, gen. Skalskiego, gen. Maczka, gen. Urbanowicza i marszałka Piłsudskiego; na Placu Solnym oraz obszarze Starego Miasta i terenów przyległych tj. na ulicach: Grodzisko, Cicha, Mała, Dobra, Spokojna, H. Głogowskiego, Wybickiego, Herberta, Balwierska, Garncarska, Grodzka, Starowałowa, Kołłątaja, Kotlarska, Kutrzeby, Młyńska, Parafialna, Polska, Piekarska, Powstańców, Słodowa, Szewska, Smolna, Rynek. Zaplanowano doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wojska Polskiego (2 lampy).

– Wdrożony zostanie inteligentny system monitoringu i zarządzania oświetleniem ulicznym, w celu uzyskania jak najwyższego poziomu oszczędności energii. Działania zmierzają do poprawy jakości powietrza, które przekłada się na poprawę stanu zdrowia mieszkańców. Wymiana oświetlenia wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa drogowego – zaznacza Dytwińska-Gawrońska.

Wartość projektu dla Głogowa wyniesie 3 mln 862 tys. zł. Przypomnijmy, że Głogów współpracuje także z firmą Tauron i w mieście wymieniono już dużą ilość ulicznych lamp i opraw na ledowe. 
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się