FotoGaworzyceRegion

Oko w oko z mistrzem. Piotr Gruszka odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Gaworzycach3 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 252


Przyjechał z jasnym przesłaniem. – Nie ma znaczenia, że jesteś z małej miejscowości. Możesz osiągnąć sukces – przekonywał. Gruszka Cup to cykl spotkań i turniejów pod szyldem Piotra Gruszki, jednego z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej siatkówki. Jest to wicemistrz świata, mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski z największą ilością występów na koncie. W reprezentacji miał ich aż 450. Sam pochodzi z małej miejscowości. Wybitny siatkarz był m.in. w Polkowicach i Przemkowie. 

Przyznał, że to sport pozwolił mu na podróżowanie. – Nie musicie robić nic co ktoś wam każe. Musicie sami poczuć, że tego chcecie. Jeżeli chcecie coś osiągnąć musicie ciężko pracować – przekonywał Gruszka. Opowiadał o tym jak cały tydzień musiał trenować po kilkanaście godzin po to, żeby przez 1,5 minuty być na boisku. Dla niego siatkówka była przepustką do świata. – Wy też możecie osiągnąć sukces – mówił.

Dzieci z okazji spotkania otrzymały pamiątkowe koszulki i butelkę wody. Gaworzyce były jednym z przystanków Gruszka Cap, który trwa od czterech lat. W Legnicy i Lesznie odbyły się również turnieje propagujące uprawianie sportu przez całe rodziny. – Chcemy odciągnąć dzieci od tabletów, telefonów i telewizorów. Przez ruch to dziecko ma szansę coś osiągnąć – mówił Jacek Kiełb, organizator spotkań. Piotr Gruszka z lekkością odpowiadał na pytania dzieci. Sam jest potrójnym tatą. Razem z rodziną właśnie przeprowadza się. Był trenerem GKS-u Katowice, w nowym sezonie poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów. EW

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto