Dzieje sięGłogów

Oliwier ma dopiero 4 miesiące, a już musi walczyć o swoje zdrowie. Jak mu pomóc?1 min na czytanie

Oliwier ma dopiero 4 miesiące, a już musi walczyć o swoje zdrowie. Jak mu pomóc?

Oliwier Łoś urodził się z rozszczepieniem podniebienia miękkiego oraz częściowym rozszczepieniem podniebienia twardego i języczka (sekwencja Pierre’a Robina). Trzy pierwsze godziny życia Oliwiera były najtrudniejszym czasem w życiu Marty i Pawła Łosiów z Gaworzyc.

– Nasz syn był niewydolny oddechowo. Kiedy pokonaliśmy największe problemy i Oliwier zaczął samodzielnie oddychać, okazało się, że ma problemy z przyjmowaniem pokarmów. Dlatego od urodzenia karmiony jest przez sondę. W szpitalu spędziliśmy dwa miesiące – w prośbie o pomoc oisują te sytuację zdruzgotani chorą swojego dziecka rodzice.

Radoxim 3

Obecnie Oliwier jest na własnym oddechu, ale przez zaburzenia oddychania – wiotkość krtani, wciągnięcie w dolnej części mostka i przyczepów przepony – wymaga okresowej tlenoterapii biernej, stosowanej doraźnie przez tlen na maskę. Dodatkowo wymaga rehabilitacji: ma asymetrię ułożeniową oraz obniżone napięcie mięśniowe.

– Z niecierpliwością czekamy na operację rozszczepu, która zaplanowana jest na czerwiec br. w Instytucje Matki i Dziecka w Warszaawie. Potem czekają nas kolejne etapy leczenia naszego dziecka – opowiadają rodzice.

Oliwierek walczy o swoje zdrowie, a rodzice starają się mu zapewnić wszystko, czego potrzebuje, aby wyzdrowiał. – Dziś prosimy o pomoc w tej walce. Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę – dodają rodzice, którzy mają też córeczkę Lenkę.

Jak można pomóc Oliwierkowi? Wystarczy przekazać jeden procent podatku n Fundację Złotowianka (KRS 0000308316) z zaznaczeniem celu szczegółowego – Oliwier Łoś Ł/115. RED 

Oliwier ma dopiero 4 miesiące, a już musi walczyć o swoje zdrowie. Jak mu pomóc? 1
Oliwier Łoś ma 4 miesiące. Od urodzenia walczy o swoje zdrowie.
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się