Dzieje sięGłogów

Ołtarz przy miejscu dla niepełnosprawnych. Ludzie: Dywanem zasłonili kopertę. Kto na to pozwolił?1 min na czytanie

Ołtarz przy miejscu dla niepełnosprawnych. Ludzie: Dywanem zasłonili kopertę. Kto na to pozwolił?

Wczoraj (16.06.) w całym mieście odbywały się tradycyjne procesje z okazji Bożego Ciała. Jedna z nich także na osiedlu Kopernika. Rozstawiono ołtarze – na przykład przy ul. Orbitalnej. Tuż przy miejscu parkingowym dla osób niepełnosprawnych. – Dywanem zasłonili kopertę, potem zebrał się tam tłum ludzi i nie można było ani dojechać pod blok, ani też tam zaparkować na wyznaczonym miejscu – denerwują się mieszkańcy.

– Ten ołtarz ustawiamy tam od wielu lat. Ustawiają go sami mieszkańcy – przypomina Zbigniew Walaszek, proboszcz parafii Maksymiliana Kolbe w Głogowie. Trochę się dziwi mieszkańcom, ale po chwili przyznaje racje. – Następnym razem ołtarz ustawimy w innym miejscu. Na pewno zwrócimy na to uwagę – zapowiada.

Ludzie pytają też czy parafia otrzymała zgodę na ustawienie tego ołtarza oraz o to czy wniosła stosowne opłaty do ratusza za zajęcie pasa ruchu drogowego. – Wpłynął wniosek, prezydent wydał taką zgodę – informuje nas Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta ratusza. I to oczywiście zgodnie z prawem – mówi o tym ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej. A z niej wynika, że Kościół Katolicki jest zwolniony z właśnie takich opłat podczas m.in. nabożeństw.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się