Dzieje sięGłogów

Opryski na komary w Głogowie. Wykorzystano biologiczny środek owadobójczy1 min na czytanie

Plaga komarów w mieście! Opryski trwają, ale są mało skuteczne

W połowie kwietnia wykonano pierwsze opryski na larwy komarów na terenach nadodrzańskich, w parkach, gdzie występują cieki wodne, przy oczku wodnym za targowiskiem, w fosie oraz na terenie Starego Miasta.

Zastosowano preparat VectoBac 12AS biologiczny środek owadobójczy, zawierający substancję aktywną Bti alternatywą dla chemicznych insektycydów.

– Zabija larwy w czasie od 4 do 24 godzin. Stosowany jest w niskich dawkach, szybko i skutecznie zwalcza larwy komarów pierwszego, drugiego i trzeciego stadium. Preparat VectoBac TM12AS należy do przyjaznych dla środowiska insektycydów – mówi Mieczysław Mucha, kierownik z wydziału infrastruktury miejskiej Urzędu Miejskiego w Głogowie.

W momencie pojawienia się ekstremalnej ilości komarów na terenach miejskich, użyty zostanie środek chemiczny o nazwie AQUA K-OTHRINE. Oprysk, w formie zamgławiania terenu, użyty zostanie wszędzie tam, gdzie wcześniej stosowany był VestoBac oraz na wszystkich terenach zielonych (parki, skwery, zieleńce).

Opryski na komary to kosztowny zabieg – 400 zł /hektar. I dopóki opryski prowadzone są wyłącznie przez urząd, z wyłączeniem innych terenów jak ogrody działkowe czy inne zielone tereny prywatne – nie spełnią oczekiwań mieszkańców.

Należy pamiętać, że najbardziej skuteczne są środki ochrony osobistej.
RED
UM Głogów

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się