Dzieje sięGłogów

Orszak Trzech Króli wyruszy z pl. Tysiąclecia o godz. 14 1 min na czytanie

Orszak Trzech Króli na głogowskim rynku. Śpiewali kolędy [ZDJĘCIA] 50

Ulicami Głogowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Wyruszy o godz. 14.00 z placu Tysiąclecia w piątek (6.01.). Formowanie orszaku o godz. 13.45. Jak informuje parafia św. Mikołaja w Głogowie, orszak przejdzie al. Wolności, ul. Grodzką, Rynkiem na Bulwar Nadodrzański.

W tym roku orszakom w całej Polsce będzie towarzyszyć hasło: „Niechaj prowadzi nas Gwiazda!”. Ma ono skierować naszą uwagę na Gwiazdę Betlejemską, która była przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla.

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest każdego roku podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie prawdziwego Boga. Trzej Królowie oddają Mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie jego uczestników, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Do Orszaku Trzech Króli każdy może się przyłączyć, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

RED 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się