Dzieje sięFotoGłogów

Otrzęsiny klas pierwszych w liceum. To była bajkowa impreza [ZDJĘCIA]6 min na czytanie

1

W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie zakończyły się otrzęsiny klas pierwszych (20.10.). Była to świetna zabawa a uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów, ale i nauczycieli. Sporo się działo. – W tym roku motywem przewodnim imprezy były bajki Disneya – mówił Jakub Małek, wiceprzewodniczący szkolnego samorządu. – Nasza klasa przed rokiem wygrała zmagania, więc w tym roku zajęliśmy się organizacją otrzęsin – dodawał.

Stawiło się siedem klas. – Dwie z uczniami z Ukrainy połączyły siły. Każda z drużyn była przebrana w kostiumy różnych bajek od Potworów i Spółka po Alicję z Krainy Czarów. Oczywiście kreacje mają wpływ na to… kto wygra – zaznaczał nastolatek, że wytycznych było jednak więcej. Bo doszło też do rywalizacji w kilku konkurencjach. – Na przykład nauczyciele muszą rozpoznać swoich uczniów. A uczniowie bawią się w programach Milionerzy czy Jaka to Melodia – wymieniał Kuba.

Janusz Kosałka, dyrektor liceum, był zachwycony. – Łącznie w pierwszych klasach mamy obecnie 234 uczniów – nie ukrywał, że zainteresowanie ich szkołą jest ogromne. Gdyby mieli przyjąć wszystkich chętnych uczniów to… – Trzeba byłoby uruchomić kolejne minimum cztery oddziały – śmiał się i żartował, bo wzięło go na wspomnienia. – Pamiętam moje otrzęsiny. Też była świetna zabawa – kończył życząc wszystkim, by był to czas integracji. Wygrali w tym roku Akademicy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się