Dzieje sięFotoGłogów

Otrzymali promesy na młodzieżowe drużyny strażackie [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Otrzymali promesy na młodzieżowe drużyny strażackie [ZDJĘCIA] 12

Wielka uroczystość w Stodole Kultury w Jerzmanowej (25.10.). Zjechali się strażacy ochotnicy z czterech powiatów. Byli też wójtowie, starostowie, władze państwowych jednostek. Wręczano nowe wozy? Nie tym razem. – To promesy na działalność młodzieżowych drużyn – mówi Paweł Dziadosz, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie.

Wylicza, że te nasze z powiatu głogowskiego otrzymają średnio po 2 tys. 500 zł na drużynę. W sumie nieco ponad 56 tys. zł. I to było tak ważne wydarzenie, że trzeba było zorganizować oficjalne wręczenie czeków. – To promesy na zakup sprzętu, umundurowania czy instrumentów muzycznych – tam, gdzie jest orkiestra w takiej jednostce – wyjaśnia. Nie ukrywa, że to pierwsze rządowe dodatkowe pieniądze dedykowane specjalnie na młodzież. Ich utrzymaniem zwykle zajmują się gminy, które dofinansowują OSP.

– W powiecie głogowskim takich drużyn mamy piętnaście – informuje Dziadosz. Jak się okazuje zainteresowanie pożarnictwem jest coraz większe. – Dla dzieci to przede wszystkim odskocznia od technologii i tych nowinek – mogą się spotkać, uczestniczyć w ćwiczeniach czy zawodach – dodaje komendant. Oczywiście rządowe wsparcie, w ramach tych promes, to kropla w morzu potrzeb. Paweł Nowicki, prezes OSP w Brzegu Głogowskim, mówi, że ich jednostka otrzymała 5 tys. 600 zł. – Przeznaczymy to na węże, rozdzielacze i prądownice – wymienia. Strażacy mają nadzieję, że pieniędzy na młodzież będzie więc jeszcze więcej.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się