Dzieje sięGłogów

Otwarcie teatru jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku w Polsce!1 min na czytanie

Ten wieczór zapisze się w historii Głogowa. Piast odegrany na deskach teatru 10

Wydarzenie „Obchody 100 – lecia I Powstania Śląskiego”, wystawa „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, a także edukacyjna strona internetowa „Powstańcy Śląscy” to zwycięzcy Wydarzenia Historycznego Roku 2019.

Udział w ogólnopolskim plebiscycie brał również Głogów, który mógł pochwalić się przecież otwarciem Teatru im. Andreasa Gryphiusa. To wydarzenie również zostało docenione. – Znaleźliśmy się w czołowej 15 w całym kraju – zdradza kierownik Michał Wnuk, który uważa, że to sukces.

– Od początku można zauważyć bardzo duże zainteresowanie teatrem wśród głogowian. Cieszymy się z tego. Pamiętajmy, że przez cztery miesiące – od otwarcia w listopadzie – sala wypełniała się niemal po brzegi – dodaje.

Teraz, w czasie epidemii, spektakle odbywają się poza murami teatru. – Ludzie ciągle pytają, kiedy znów spotkamy się w środku. Takie miejsce jak teatr musi żyć – zaznacza Wnuk.

W najbliższą niedzielę (19.07.) pod głogowskim teatrem kolejny więc spektakl. Tym razem z udziałem TERMINUS A QUO z Nowej Soli – i z legendarnym już spektaklem „GO!”. Szykuje się widowisko którego nie można przegapić.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się