Dzieje sięFotoGłogów

Padło dużo słów. A konkrety? PO proponuje m.in. bezpłatne in vitro4 min na czytanie

Padło dużo słów, ale za mało konkretów. PO proponuje m.in. bezpłatne in vitro 6

Platforma Obywatelska w większym gronie w Głogowie. Do naszego miasta przyjechali m.in. Grzegorz Napieralski, Wojciech Ziemniak, Robert Kropiwnicki, Joanna Jaśkowiak, Piotr Borys, Katarzyna Osos, Tomasz Nowak.

Przed chwilą spotkali się z dziennikarzami na głogowskim rynku. Konferencja trwała kilka minut. Mało w tym wszystkim było konkretów. A kiedy zapytaliśmy właśnie o nie, to od razu otrzymaliśmy kolorową ulotkę. W niej można przeczytać wiele propozycji. ZOBACZ FILM Z KONFERENCJI: TUTAJ.

I tak PO chce zadbać o służbę zdrowia oferując pacjentom chociażby darmowy pakiet badań profilaktycznych i niższą składkę zdrowotną dla regularnie się badający powyżej 40 roku życia. Ponadto jeszcze szybszy dostęp do specjalistów, by kolejki nie trwały dłużej niż miesiąc. Bezpłatne in vitro i badania prenatalne. Skuteczną onkologię, powiatowe centra zdrowia. Seniorom obiecują czek opiekuńczy – to połowa płacy minimalnej dla osób niesamodzielnych. To nie koniec, bo w ulotce czytamy też o wyższych emeryturach, dodatkach wdowich, bonach kulturalnych.

A czy coś poprawi się pracownikom i pracodawcom? Pewnie, że tak – proponują premię za pracę. Chodzi o 10 tys. zł kwoty wolnej od podatku dla osób pracujących. Przez pięć lat podatku nie zapłacą ci, którzy dopiero podjęli zatrudnienie i to bez względu na wiek. Zlikwidują podatki branżowe, zapewnią dobry klimat dla biznesu.

Chcą też dbać o środowisko. Energia ma być tania i czysta, mówią “nie” plastikowi. I? Jest również takie hasło, jak “Stop suszy”, czyli zakaz betonowania rzek oraz program małej i mikroretencji. Dla uzupełnienia – nie zabrakło jednego zdania o rolnikach. Pragną, by w Polsce rozwijało się ekologiczne rolnictwo poprzez zwiększenie produkcji warzyw i owoców oraz zrównoważonej hodowli zwierząt. O godz. 18 członkowie PO spotkają się z głogowianami w Parku Słowiańskim przy fontannie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się