FotoRegionSława

Pałac niszczeje, nikt nie chce go kupić. Nie ma już dla niego szans?4 min na czytanie

Pałac niszczeje, nie ma nikogo kto chce go kupić. Nie ma już dla niego szans?

I tym razem się nie udało. Pałac w Sławie nie ma szczęścia do właścicieli. Od lat niszczeje i nie ma najmniejszej szansy, żeby w najbliższym czasie to się zmieniło.

Drugi przetarg na pałac w Sławie był zaplanowany na piątek (29.03.). Nie doszedł on jednak do skutku, bo nikt nie wpłacił wadium. Wartość pałacu oszacował biegły sądowy. Jest wart 3 mln 496 tys. 948 zł. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie dwóch trzecich wartości, czyli 2 mln 331 tys. 298 zł. Licytacje są dwie.

Radoxim 5

– Doszły mnie słuchy, że niektórzy mówią o tym, że można mediować cenę. Ona jest stała i ani komornik, ani sąd nie może tego zmienić. Została ona ustalona na danym poziomie i takiej ceny musimy się trzymać. Z uwagi na to, że żadne wadium nie wpłynęło i druga licytacja nie doszła do skutku, wierzyciel ma możliwość przejęcia tej nieruchomości – powiedział zastępca komornika Jędrzej Tamborski.

Jeżeli nikt nieruchomości nie przejmie, postępowanie podlega umorzeniu. Na wniosek wierzycieli, po sześciu miesiącach, komornik może jednak postępowanie wszcząć ponownie. Wtedy, jeśli znajdą się zainteresowani, cała procedura się powtórzy. Tymczasem niestety sławski pałac pozostaje niejako zawieszony w próżni.

EW

Zobacz inne

Więcej w Foto