Dzieje sięFotoGłogów

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych. Patriotyczny bieg w miejskiej fosie10 min na czytanie

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych. Patriotyczny bieg w miejskiej fosie 11

W miejskiej fosie odbył się „Bieg Tropem Wilczym” zorganizowany w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dopisała pogoda i frekwencja, bo udział w sportowych zmaganiach wzięło 120 uczestników. Za nim jednak wystartowali była chwila refleksji nad tymi bohaterami oraz odegrano hymn państwowy.

– Cieszymy się, że ten bieg okazał się strzałem w dziesiątkę, bo już po dwóch dniach lista była zamknięta. To hołd oddany Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego. Chcemy te uroczystości urozmaicać i wspominać tych wielkich bohaterów – mówił Marcin Marciszak z Patriotycznego Głogowa.

Głogowianie chętnie włączyli się w akcję. Wśród nich był Robert z Głogowa, który reprezentował Hutę Miedzi Głogów. – Wziąłem udział w konkursie – w którym roku odbył się pierwszy bieg? I jestem. Biegam okazjonalnie, bo żona mnie zachęca. Ważne jest promowanie zdrowego trybu życia, ale i dzisiejsze święto, czyli uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dlatego tutaj jestem – mówił.

W nagrodę uczestnicy otrzymywali pierwszą z trzech części medalu. Kolejne do zdobycia w następnych latach. Pobiegli w koszulkach z wizerunkiem bohaterów – Żołnierzy Wyklętych.

Na tym nie koniec uroczystości związanych z tym świętem. Przypomnijmy, że o godz. 12.30 w kościele św. Klemensa w Głogowie odbędzie się uroczysta msza święta, a po niej ulicami miasta przejdzie marsz.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się