Dzieje sięFotoGłogów

Pamiętamy o tych, którzy odeszli…4 min na czytanie

Pamiętamy o tych, którzy odeszli… 9

Danuta Krahl-Seretna (+80 l.)
Znana i lubiana lekarka, po długiej i ciężkiej chorobie zmarła 3 listopada 2019 r. Jej odejście było niepowetowaną stratą nie tylko dla głogowskiego środowiska lekarskiego, ale przede wszystkim dla zwykłych ludzi, dla których była aniołem.
Leszek Soboń (+ 67 l.)
Znany cukiernik i przedsiębiorca zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 23 listopada 2019 r. Wspierał ludzi potrzebujących pomocy, nigdy nie odmawiał wsparcia tym, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji materi
Piotr Włodarczak (+40 l.)
Głogowianin zmarł 15 grudnia. W latach 2010-2014 pełnił mandat radnego miejskiego. Zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych, wrażliwy na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

Weronika Ochałek (+35 l.)
Sołtys wsi Wilków zmarła 12 marca 2020 r. Wiadomość o jej śmierci dla społeczności lokalnej była nie do uwierzenia.
Powszechnie szanowana i lubiana działaczka społeczna zostawiła po sobie ogromną pustkę.
Andrzej Marciniak (+72 l.)
Zmarł 1 czerwca 2020 r. w Krakowie. Pułkownik dyplomowany Wojska Polskiego, dowódca 5. Pomorskiej Brygady Artylerii Armat i Garnizonu Głogów latach 1990 – 1991.
Jacek Siczek (+66 l.)
Lekarz weterynarii zmarł 9 czerwca 2020 r. Pośmiertnie otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Pęcław”. Wspominany jako najlepszy człowiek, dobry dla ludzi i dla zwierząt.
Kinga Domańska (+76 l.)
Głogowska graficzka i nauczycielka plastyki zmarła 25 lipca 2020 r. Znana artystka była wyjątkowo życzliwą i otwartą osobą. Nikomu nie odmówiła pomocy, przez lata zaangażowana w życie parafii kolegiackiej.

ks. Jan Wójtowicz (+86 l.)
Kapłan
zmarł 16 września 2020 r. Zanim trafił do parafii w Grębocicach, gdzie przed siedemnaście lat pełnił funkcję proboszcza, dał się lata temu poznać również jako zaangażowany duszpasterz w Głogowie.
ks. Jan Błąd (+87 l.)
Proboszcz parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie zmarł 25 sierpnia. Spędził w niej czyniąc posługę duszpasterską przez 35 lat.
ks. Janusz Malski (+63 l.)
Moderator generalny wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża po ciężkiej chorobie zmarł 5 października w klinice w Aviano (Włochy). Człowiek o niespotykanej wrażliwości dla ludzi chorych, niepełnosprawnych i starszych.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się