FotoStyl życia

Pani Danuta robi piękne wiązanki na zamówienie. Dla niej to pasja i hobby2 min na czytanie

Pani Danuta robi piękne wiązanki na zamówienie. Dla niej to pasja i hobby 3

Zbliża się Wszystkich Świętych. To taki czas, gdy w zadumie wybieramy się na groby najbliższych, by spędzić te chwile w modlitwie. Idąc tam zabieramy znicze i wiązanki kwiatów. Warto o tym pomyśleć znacznie szybciej. Danuta Malinowska, która do wielu lat prowadzi sklep przy cmentarzu na Brzostowie w pobliżu starej bramy (środkowy), zaprasza już teraz.

– Trwają zapisy na wiązanki na zamówienie – mówi nam i pokazuje kilka z tych, które zrobiła. I małe, i duże. Niektóre z figurkami, jeszcze inne ze świeczkami. W modzie kolorowe kwiaty ułożone w drewnianej korze. – Z daleka przyciągają wzrok, bo ludzie zachodzą do sklepu i proszą o takie. Przyznam szczerze, że zainteresowanie jest duże. Wiele osób już rozpoczęło dekorowanie grobów, pozostali proszą o to, aby przygotować im wiązanki przed samymi świętami – dodaje.

Zachęca też do tego, aby znicze kupować tutaj u niej, pod cmentarzem, a nie w marketach. – Wspierajmy siebie nawzajem. U mnie w sklepie znicze pochodzą od polskich producentów. Moja firma jest zarejestrowana w Głogowie. A ceny bardzo konkurencyjne do tych w markecie. I zawsze można liczyć na jakiś rabat. Pamiętajcie, że znicze będzie można kupić także w dniu świąt. Nie trzeba ich dźwigać i nosić w torbach na cmentarz. A wybór jest ogromny – tradycyjne, kolorowe i o różnych wzorach – zachęca.

Pani Danuta gwarantuje jakość – przez tyle lat jeszcze nigdy nie usłyszała złego słowa na swój temat. Jest wręcz przeciwnie. – Klienci chwalą wiązanki i wracają. Dla mnie to pasja i hobby, więc cieszę się z każdego miłego słowa – nie ukrywa. Sklep znajduje się przy ul. Świerkowej – to ten środkowy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto