Dzieje sięGłogów

Pani Dorota z Kotli walczy o życie! Prosi o pomoc, bo leki są drogie a NFZ ich nie refunduje2 min na czytanie

Pani Dorota z Kotli walczy o życie! Prosi o pomoc, bo leki są drogie a NFZ ich nie refunduje

Nic nie wskazywało na to, że krótki pobyt w szpitalu zakończy się taką diagnozą lekarzy. I że jej życie zmieni się, tak nagle. Teraz walczy o życie i prosi o pomoc, bo w Polsce leczenie nie jest refundowane. Leku trzeba szukać za granicą, ten sporo kosztuje.

Pani Dorota opowiada, że historia jej choroby rozpoczęła się na początku kwietnia. – Od prostego i nieinwazyjnego zabiegu usunięcia woreczka żółciowego – opowiada, że sam zabieg przebiegł bez żadnych komplikacji. – Od lekarza dostałam informację, że został pobrany wycinek wątroby do zbadania, ponieważ jej wygląd go zaniepokoił – dodaje. Nie ukrywa, że bardzo ją to zdziwiło. – Nigdy nie miałam żadnych dolegliwości, które mogłyby sugerować problemy wątrobowe – zaznacza. Wyniki otrzymała po czterech tygodniach. Diagnoza? Nowotwór złośliwy przewodów żółciowych wewnatrzwątrobowych z przerzutami do wątroby. – Nowotwór okazał się bardzo zaawansowany, nie kwalifikuje się do operacji ani przeszczepu – martwi się. Po wielu konsultacjach u specjalistów dowiedziała się, że w Polsce nie ma żadnych możliwości leczenia tego typu nowotworu. – Szukałam pomocy gdzie się dało i jedyną szansą dla mnie jest terapia celowana molekularnie. Dlatego materiał pobrany podczas zabiegu został przeze mnie wysłany do Budapesztu w celu znalezienia odpowiedniego leku – mówi pani Dorota. Na podstawie histologi profilu molekularnego i DDA udało się znaleźć lek, który daje mi szanse na wyleczenie.

Niestety leki nie są refundowane przez NFZ. A miesięczny koszt leczenia to ponad 8 tys. zł, co przekracza ich możliwości finansowe. – Dlatego jestem zmuszona prosić was o wsparcie. Każdy grosz przybliża mnie do zwycięstwa – prosi o pomoc. W czwartek (11.11.), czyli w Narodowe Święto Niepodległości, gmina wraz z wolontariuszami organizują kiermasz i zbiórkę dla pani Doroty. O godz. 12 msza święta odpustowa, potem mieszkańcy przejdą korowodem do hali sportowej ZSP w Kotli, gdzie zaplanowano akademię z okazji tego narodowego święta, potem występy artystyczne i koncert polskich Beatles-ów „The Postman”. Będzie też kiermasz charytatywny, rękodzieło, ciasta, grochów strażacka. Pojawią się tam także piłkarze Zrywu Kotla. Link do zbiórki: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się