my:Jerzmanowa

Pani Elżbieta świętuje 99 urodziny i jest najstarszą mieszkanką w gminie Jerzmanowa1 min na czytanie

Pani Elżbieta świętuje 99 urodziny i jest najstarszą mieszkanką w gminie Jerzmanowa

Jubilatka urodziła się 6 października 1920 roku w Gliniku Średnim położonym w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim, w gminie Frysztak. Tu żyła i uczyła się zawodu krawcowej, aż do 1946 roku, kiedy to wraz z rodziną zostali wysiedleni na Zachód.  

– Przywieźli nas pociągiem, wysadzili na stacji w Głogowie i tak znaleźliśmy dom w Jaczowie – opowiada.  Tu także na życie zarabiała jako krawcowa. – Była znaną krawcową w okolicy! Nie tylko potrafiła szyć, ale także potrafiła robić wykroje. Marynarkę oraz bluzkę, którą dziś ma na sobie sama sobie uszyła! – mówią członkowie rodziny.  – Guzki na tej bluzce są z sukni ślubnej mojej mamy – dodaje z uśmiechem pani Elżbieta.  Cieszy się dobrym zdrowiem, niezłą pamięcią i dobrym poczuciem humoru.
Z okazji tak jubileuszu życzenia składała nie tylko rodzina, ale także wójt Lesław Golba, od którego otrzymała pamiątkową statuetkę oraz bukiet kwiatów.

Radoxim 5

– W imieniu wszystkich mieszkańców gminy życzę pani  dużo zdrowia i siły do pokonywania wszelkich trudów życia, błogosławieństwa Bożego na kolejne lata oraz samych radosnych dni spędzonych w gronie życzliwych, troskliwych, najbliższych sercu osób. Nie życzę pani 100 lat, lecz 120! – powiedział wójt gminy. Gratulujemy!
RED
fot. nadesłane

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa