Dzieje sięGłogów

Pani Teresa z biura rady idzie na emeryturę. Wzruszające podziękowania w ratuszu [Zdjęcia]3 min na czytanie

Pani Teresa z biura rady idzie na emeryturę. Wzruszające podziękowania w ratuszu [Zdjęcia] 4

Teresa Jemioło pracowała w ratuszu 33 lata w biurze rady. Dziś (26.10) pożegnała się z urzędem i przeszła na emeryturę. Podziękowania złożyli urzędniczce samorządowcy i życzyli spełnienia marzeń. Pani Teresa nie kryła wzruszenia.

-Bardzo mile wspominam te lata pracy – mówi urzędniczka – To były początki, kiedy budował się samorząd, od 15 maja 1990 rozpoczęłam pracę w biurze rady. Większość radnych była wtedy z komitetów obywatelskich, nie było wtedy takiej dużej polityki i wszyscy uczyliśmy się tej samorządności. Tak samo urzędnicy, jak i szefowie. Miałam przyjemność współpracować z panem Zielińskim, Rybką, Zubowskim i teraz z panem Rokaszewiczem – wymienia.

Pani Teresa będzie wspominać… Salę Rajców. Dlaczego? – Prezydent Zieliński zaprosił komisję do spraw budżetu z panem Cichoniem, który był przewodniczącym, na ratusz, bo trzeba było zwiększyć środki. I prezydent oprowadzał komisję po sali, po ratuszu, a tu nawet dachu nie było! Staliśmy w przeciągu – śmieje się pani Teresa – I wtedy prezydent powiedział: “tutaj będzie siedziba urzędu”, a ja: “Boże, o czym szef mówi? Przecież tu nawet dachu nie ma”. A jednak przeprowadziliśmy się i miałam możliwość tu pracować w miłej atmosferze i z fajnymi ludźmi.

Plany na emeryturę? – Ja nic teraz nie muszę, a wszystko mogę – odpowiada z uśmiechem urzędniczka.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się