GaworzyceKoronawirusRegion

Panie z kół gospodyń wiejskich szyją maseczki. Mieszkańcy gminy Gaworzyce włączyli się w akcję!1 min na czytanie

Panie z kół gospodyń wiejskich szyją maseczki. Mieszkańcy gminy Gaworzyce włączyli się w akcję!

W gminie Gaworzyce także szyją maseczki. Postanowili że nie przejdą obojętnie obok akcji #szyjemymaseczki i również zaoferowali swoją pomoc dla wszystkich lekarzy i całego personelu przychodni lekarskich w naszej okolicy w tym trudnym czasie walki o zdrowie.

– Skrzyknęłyśmy się przez internet – mówi Karolina Cieślak. –Każda z pań będzie pracowała oddzielnie, u siebie w domu. Pierwsza partia maseczek szytych przez chętne osoby odbędzie się w najbliższych dniach. Są już pierwsze chętne osoby, które zaoferowały swoją pomoc przy szyciu maseczek – są to panie z kół gospodyń wiejskich oraz mieszkanki z terenu gminy – dodaje.

Każdy, kto posiada umiejętności krawieckie może się zgłosić i pomóc w szyciu. – Dostarczamy produkty do domu osobom, które będą chciały do nas dołączyć i odbierzemy gotowe produkty. Im więcej osób pomoże, tym lepiej. Proszę się nie obawiać, maski będą dezynfekowane – zaznacza Cieślak.

Akcja będzie realizowana we współpracy z urzędem. – Nikt nie wie, co będzie za dwa, trzy dni, podjąłem zatem decyzję o kupnie materiału na uszycie maseczek. Zachęcam stowarzyszenia oraz ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję – mówi wójt Jacek Szwagrzyk.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Gaworzyce