Dzieje sięGłogów

“Panu Andrzejowi z Głogowa spłonął dom i dostał ponad 81 244, 02 PLN”. Kolejny news, kolejny wirus1 min na czytanie

"Panu Andrzejowi z Głogowa spłonął dom i dostał ponad 81 244, 02 PLN". Kolejny news, kolejny wirus

Kolejny atak hakerów. Znów w sieci na głogowskich stronach pojawiły się fałszywe artykuły dotyczącego nasze miasta. Czytelnik podsyła nam jeden z nich o tytule “Panu Andrzejowi z Głogowa spłonął dom i dostał ponad 81 244, 02 PLN, gdy zdecydował się na…”. – Tytuł zachęcający, też kliknąłem. I ściągnąłem wirusa – pisze nam pan Piotr.

“W telewizji jak udzielał wywiadu to udawał idealnego ojca, a w rzeczywistości to materialista” czytamy w podpisie tego postu. Niestety to nie pierwszy taki przypadek. Kilka dni temu pisaliśmy o takich fake newsach. Niby sytuacja dotyczy Głogowa, ale w rzeczywistości okazuje się, że w ogóle do nich nie doszło. Dla przykładu jedna z pracownic głogowskiej Biedronki miała wygrać szóstkę w lotto. Inna jeździć porsche. Jest też news o seksownej nastolatce z liceum z zachęcającym hasłem – “zobaczcie, co zrobiła”.

– Korzystajmy ze sprawdzonych portali internetowych – z nich powinniśmy czerpać wiedzę – sugeruje Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie, bo policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących cyberprzestępczości. – Przede wszystkim dotyczących oszustów w internecie – dodaje. Wszystkie takie sytuacje powinniśmy zgłosić na policję.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się