Dzieje sięRegionSława

Park w Sławie będzie nie do poznania. Nowy mostek, ławki, posadzono już 100 drzew [Zdjęcia]3 min na czytanie

Park w Sławie będzie nie do poznania. Posadzono wiele drzew, zamontowano kamery [Zdjęcia] 7

Część radzyńska parku miejskiego w Sławie przechodzi prawdziwą metamorfozę. Poprawiono już trakty spacerowe. Zakończono też prace elektryczne mające na celu przeprowadzenie przewodów pomiędzy poszczególnymi punktami świetlnymi, które pojawią się w parku. To nie wszystko.

Całość zostanie oświetlona stylizowanymi lampami, na których zamontowane kamery monitoringu, aby w pełni zadbać o komfort i bezpieczeństwo spacerowiczów. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne.

Przebudowę przechodzą dwie istniejące kładki oraz nowy mostek który połączy oba brzegi stawu. Projekt ten to nie tylko zmiany estetyczne, dużą rolę będzie odgrywała w nim zieleń. Jak nam powiedział jeden z podwykonawców, to do chwili obecnej w tej części parku posadzono już ponad 100 dorosłych drzew takich jak : modrzewie, buki, platany, głogi, wiśnia plena oraz mnóstwo bylin, które obrastać będą brzegi stawów, a także wiele innych kwitnących roślin.

Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo „GIERA” inżynieria Środowiska Mateusz Giera z Lasocic. Koszt całkowity zadania to 4.322.179,15 zł. Ponad 3,5 mln zł to kwota pozyskana z Polskiego Ładu. Według umowy inwestycja ma się zakończyć do 11 lutego 2023 roku. Aktualnie trwa proces nasadzania drzew i innej roślinności, a także faszynowanie brzegów stawu znajdującego się w centralnej części inwestycji. Dzięki temu procesowi brzeg zostanie umocniony. Poprawi się jego wizualny wygląd.

Fed

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się