Dzieje sięRegionSława

Park w Sławie pięknieje. Będzie służył turystom i mieszkańcom3 min na czytanie

Park w Sławie pięknieje. Będzie służył turystom i mieszkańcom 6

Część radzyńska parku w Sławie przechodzi prawdziwą metamorfozę. W znacznej części parku poprawiono już trakty spacerowe.

Zakończono też prace elektryczne mające na celu przeprowadzenie przewodów pomiędzy poszczególnymi punktami świetlnymi. Całość zostanie oświetlona stylizowanymi lampami, na których zamontowane będą kamery monitoringu tak, aby w pełni zadbać o komfort i bezpieczeństwo spacerowiczów.

Pojawią się także elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Przebudowano już dwie istniejące kładki, a aktualnie modernizowany jest mostek łączący oba brzegi stawu.

Jak nam powiedział jeden z podwykonawców, do chwili obecnej w tej części parku posadzono już ponad 100 dorosłych drzew takich jak : modrzewie, buki, platany, głogi, wiśnie oraz mnóstwo bylin, a także wiele innych kwitnących roślin.

Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo „GIERA” inżynieria Środowiska Mateusz Giera z Lasocic. Koszt całkowity zadania to 4.322.179,15 zł z czego 3.690.000,00 zł. To kwota pozyskanych środków z programu „Polski Ład”. Według umowy inwestycja ma się zakończyć do 11 lutego 2023 roku.

Fed

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się