Dzieje sięGłogów

Parking przed ratuszem barbarzyństwem? Radny Sienkiewicz nie zgadza się z pomysłem radnej Michałowskiej1 min na czytanie

Jest projekt uchwały na dziurę przed ratuszem. Co tam będzie?

Radni przegłosowali uchwałę dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki przed ratuszem. Ale za nim to się stało dyskusję w sprawie projektu uchwały rozpoczęła radna Joanna Michałowska. Zaproponowała, aby w tym miejscu powstał podziemny parking.

– Stare Miasto to miejsce reprezentacyjne. Trzeba pamiętać o tym, że to też osiedle wielorodzinne. Zaplanowany jest plac i fajnie, ale musimy pamiętać również o tym, że mieszkają tutaj ludzie borykający się na co dzień z problemem parkingowym. Trzeba zastanowić się nad stworzeniem parkingu podziemnego, który odciążyłby miasto. Zamykane są kolejne ulice, ogrodzona została prywatna działka w pobliżu placu, a miejsc parkingowych nie przybywa. Mieszkałam tutaj 17 lat i spotykałam się z tym, więc wiem, co mówię. Ludzie zostawiają samochody, gdzie popadnie. Później przyjeżdża policja i równo każdemu wlepia mandaty. Zostaliśmy wybrani po to, aby pomagać mieszkańcom – mówiła radna.

Prezydent Rafael Rokaszewicz wyliczał, że budowa takiego parkingu wiązałaby się z dużymi kosztami – kilka milionów kosztowałyby badania archeologiczne, kolejnych kilka pochłonęłaby sama inwestycja. – To delikatna uchwała, a zapisy były konsultowane z konserwatorem zabytków, który wykluczył taką możliwość – wyjaśniał Rokaszewicz.

Z kolei Marek Sienkiewicz przytaczał, że wiele miast wprowadza całkowity zakaz poruszania się samochodów w obrębie Rynków. – Co związane jest z polityką klimatyczną. Uważam, że tworzenie podziemnego parkingu byłoby cywilizacyjnym barbarzyństwem – argumentował. Z kolei radny Leszek Szulc zauważył, że przecież zgodnie z uchwałą będzie to… betonowy plac, więc warto być może zastanowić się nad wytyczeniem choć tradycyjnych miejsc parkingowych.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się