Dzieje sięGłogów

Parkingowy dramat na starówce trwa. Zgłaszacie nam coraz więcej problemów wynikających ze zmiany organizacji ruchu3 min na czytanie

Parkingowy dramat na starówce trwa. Zgłaszacie nam coraz więcej problemów wynikających ze zmiany organizacji ruchu

Mieszkańcy, żeby dojechać do swoich podziemnych miejsce parkingowych lub w ogóle parkingu przy bloku, muszą teraz korzystać z objazdu ul. Franciszkańską. Ta ulica to wąski wyboisty i nieutwardzony przesmyk, który ciągle jest zastawiany przez samochody – albo zdesperowanych kierowców szukających jakiegokolwiek miejsca parkingowego na starówce, abo przez klientów pobliskich punktów usługowych.

– To jest dramat. Nie można dojechać blisko domu, łatwo o stłuczkę i trudno o wyjazd. My samochodami osobowymi jakoś musimy dawać sobie radę, ale co ze strażą pożarną, co z karetkami? – piszecie i dzwonicie do nas w tej sprawie.

Na prowizorycznym ogrodzeniu przy ul. Franciszkańskiej, wzdłuż bulwaru, pojawiły się nawet żółte karteczki, że w tym miejscu nie można parkować, bo to droga przeciwpożarowa. W niedzielę przed południem (15.12.) większośc kierowców uszanowała to, ale – jak powiedzieli nam mieszkańcy – im później, tym gorzej, w dni robocze tragicznie.

Budowa ulicy Długiej trwa. Policjanci ciągle tam kursują i wlepiają mandaty lub upominają. Musimy to jakoś przetrzymać, bo przez dłuższy czas łatwiej nie będzie. Raczej coraz trudniej, bo już pojawiły się na okolicznych słupach i klatkach schodowych informacje, że od 19 grudnia, w związku z budową ulicy Długiej, odcinek ulicy Młyńskiej, wraz ze skrzyżowaniem ul. Młyńskiej i Długiej, do wysokości skrzyżowania z ulicą Kołłątaja, bez tego skrzyżowania, zostanie wyłączony z ruchu. RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się