Dzieje sięGłogówWideo

Paweł Korzeń: Nasi uczniowie bardzo ciężko zapracowali na ten wynik1 min na czytanie

Paweł Korzeń:

Wyniki matur z zadowoleniem przyjęli w Zespole Szkół Politechnicznych. To ta właśnie szkoła okazała się najlepszą w powiecie głogowskim w kategorii techników. Zdawalność egzaminu osiągnęła tam 72,2 proc. Z 97 osób zdało 70. Paweł Korzeń, dyrektor szkoły, komentuje sukces swoich absolwentów.

– Oczywiście jest to dla nas umiarkowany sukces, bo w ubiegłym roku ten wynik był troszeczkę wyższy. Ale mimo wszystko jesteśmy zadowoleni, bo mamy bardzo wysoki poziom jeżeli chodzi o zdawalność matematyki – 80 proc. Nie ma co ukrywać, że w szkole technicznej, matematyka jest bardzo ważna – mówi.

Radoxim 5
Paweł Korzeń o wynikach matury i nowym roku szkolnym

Absolwenci technikum z Zespół Szkół Politechnicznych mają powody do radości. Maturę napisali najlepiej w powiecie głogowskim. Paweł Korzeń, dyrektor szkoły, chwali ich szczególnie za matematykę 🙂 Mówi też o tym co dalej – czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu? Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny? CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/pawel-korzen-nasi-uczniowie-bardzo-ciezko-zapracowali-na-ten-wynik/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Środa, 12 sierpnia 2020

Niestety nie był to łatwy okres dla młodzieży. Najpierw problemy z dokończeniem roku szkolnego, później przełożenie matur. I rezygnacja z tych ustnych egzaminów. – Na pewno na ten wynik uczniowie bardzo ciężko zapracowali – w wyjątkowych warunkach. Nie ma co ukrywać, że epidemia pozbawiła nas 2 miesięcznego ostrego okresu przygotowawczego – to powtórki czy praca z arkuszem maturalnym– dodaje Korzeń.

Dyrektor chwali też swoich nauczycieli. – Nasi nauczyciele prowadzili zajęcia powtórkowe online. Udało nam się tez zaprosić kilka grup uczniów do szkoły i trochę pogłębić tę naukę – zwraca uwagę. I oby za rok było jeszcze lepiej. Trzymamy kciuki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się